• Wpisów: 14
  • Średnio co: 146 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 07:54
  • Licznik odwiedzin: 28 119 / 2193 dni
 
elvispresleyblog
 
Rodzice Elvisa byli bardzo biedni.Ojciec Vernon był kierowcą ciężarówki rozwożącej mleko,a matka Gladys była szwaczką w małym zakładzie odzieżowym.Mieszkali w dwupokojowym drewnianym baraku.Presleyowie byli jednak szczęśliwi na wieść iż spodziewają się dziecka.Poród był bardzo cieżki a bliźniacy otrzymali imiona Jesse Garon i Elvis Aaron.Niestety Jasse zmarł wkrótce po porodzie.
Elvis wspomina swoje dzieciństwo jako szczęśliwe.
Wydarzeniem,które miało swój wpływ na  jego dalsze  losy był zakup gitary za 2,98$.Rodzice biecali mu rower,ale był za drogi.
Jako nastolatek Presley dużo pracował by możliwe jak najbardziej odciążyć finansowo rodziców.Mył samochody,strzygł trawniki pracował też jako bileter i kierowca ciężarówki.Po maturze miał iść do szkoły wieczorowej i zostać elektrykiem.
Gdy zbliżały się urodziny Gladys,Elvis postanowił dać jej orginalny prezent-płytę ,na której sam zaśpiewa jej ulubioną piosenkę.Nie wiedział,że ta decyzja na zawsze zmieni jego życie.
Nagranie dwóch piosenek kosztowało 4 dolary.Wytwórnia cieszyła się popularnością i w tę pamiętną sobotę gdy przyszły król przybył do studia,musiał długo czekać na swą kolej.Po uiszeniu opłaty zaśpiewał: "My happiness" zespołu The Ink Spots.Dla Marion Keisker,która obsługiwała studio nagrań,było to rutynowe zajęcie jednak słuchając niecodziennego głosu Elvisa szybko nagrała fragment"My happiness" i całą drugą piosenkę.Kilka dni później pokazała to nagranie producentowi muzycznemu.Dewey Phillips był zachwycony i zaprosił 18-letniego Presleya do współpracy...

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego